Vlasta Horváth

Narozen 18.10.1977 ve Vlašimi.

Zpěvák, jehož jméno je spojeno s vítězstvím ve druhé řadě soutěže Česko hledá Superstar. Nenechte se ovšem mýlit, že by Vlasta byl v muzice pouhým nováčkem. Muzikální schopnosti projevoval již od útlého věku a v letech teenagerovských úspěšně koncertoval ve vlastní skupině. Vlasta svým odhodláním a přístupem k hudební tvorbě dosáhl díky své osobnosti respektu v českém showbyznysu.

Za debutové album „Místo zázraků“ dostal platinovou desku a v roce 2005 byl diváky zvolen Objevem roku v anketě Český slavík. Stejně úspěšný byl i v anketě Deska roku Allianz 2005, kde získal cenu za nejprodávanější debutové album. O rok později vydal další CD „Do peří nefoukej“ a nazpíval titulní píseň pro televizní seriál Horákovi „Láska stala se nám osudem“, který se vysílal v České televizi. Se singlem „Adios“ se Vlasta Horváth zúčastnil českého národního kola Eurosong. Nazpíval rovněž píseň k pohádce Zdeňka Trošky „Nejkrásnější hádanka“. K dalším významným počinům patří hostování na turné skupiny Čechomor.

Hlavním a zásadním je pro Vlastu Horvátha jeho kapela, se kterou nyní vystupuje. Tvorba nových písní je důkazem, že Vlasta Horváth je zpěvákem vyzrálým, o čemž svědčí jeho jasná umělecká představa. Má za sebou nové životní zkušenosti, úspěchy i pády. V roce 2012 vydal nový singl s názvem „Téma lásky“ (hudba Vlasta Horváth, text Viktor Dyk). Rok poté druhý singl „To máme znát“ (hudba Vlasta Horváth, text Eliška Hlavová) a svoji první vánoční píseň „Přihořívá“ (hudba Vlasta Horváth, text Eliška Hlavová).

Dne 1. 8. 2014 vydal své v pořadí třetí CD s názvem „To máme znát“. Po hudební stránce je to výhradně autorské album Vlasty Horvátha, které obsahuje songy laděné do pop-rocku s bluesovým cítěním. Za pozornost stojí i texty, které mají hloubku a cit.

V roce 2018 vydal dva nové singly s názvem „Stále nevěřím“ a „Běž dál ke svým snům“, ke kterým byly natočeny i videoklipy.

Dne 1. 3. 2019 Vlasta Horváth vydal své čtvrté CD, které pojmenoval podle pilotního singlu „Stále nevěřím“. Album je výhradně autorské jak po stránce hudební, tak i textové. Přestože písně vznikaly ve zpěvákově nejtěžším období, kdy přišel důsledkem tragické autonehody o svého mladšího bratra Martina, je z alba cítit energie a má silný náboj. Všechny písně na tomto CD Vlasta Horváth věnoval právě svému bratrovi.

Další aktivity Vlasty Horvátha

  • 2009: Divadlo Broadway – muzikál Mona Lisa
  • 2010 – 2015: RockOpera Praha – opery Oidipus Tyranus, 7 proti Thébám, Antigona
  • 2010 – 2016: pedagog na Mezinárodní konzervatoři Praha, kde vyučoval interpretaci na oddělení rockové opery
  • 2014 – současnost: producentská činnost, aranžování písní
  • 2018 – současnost: vlastní nahrávací studio (i pro veřejnost)
Poslechnout si hudbu